Masif Parke Tamiri

Masif Parke Tamiri

Ürün - Proje Özellikleri

Masif parke tamiri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Sistre cila işlemi için anlaştığımız müşterilerimizden ufak çaplı tamirler için ücret talep etmemekteyiz. Harici işlemleriniz için bizimle irtibata geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Masif parke, su basması sonucu tamir görecekse çok fazla yapacak bir şey olmadığını söylemek isteriz. Zira ağaç malzeme su ile teması uzun ve bol olduğu müddetçe maalesef geri dönüşüm noktasına pek fazla yapılacak bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Çok fazla su yemiş parke döner veya şişer, bu nedenle de kullanılmayacak duruma gelebilir.

 

Parke su basması lokal olmuş ve sadece belirli bölgede tamir gerektirecek ise firmamız yardımcı olacaktır. Bunun için uzman ustalarımız keşif uygulaması yapar, parkenin cinsi belirlenir ve su basmış sorunlu bölge zeminden sökülür. Su basan zeminin kuruması beklenir ve tamamen nemden arındırıldıktan sonra kuru zemine tekrar aynı parke cinsinden devam edilirerek döşeme yapılır.

 

Masif parke de tamirat gerektiren diğer en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi de parke yüzeyinde oluşan çizilmelerdir. Parke çizilmelerinin önüne geçmek için özellikle ağır mobilyaların bir yerden bir yere taşınması esnasında parkeye dikkat edilmelidir. Parke çizikleri çok ise tamamen sistre cila işlemine tabi tutulmalıdır. Lokal ve kılcal çizikler için rötuş kalemi kullanılabilir.