Evde Parke Cilası Nasıl Yapılır?

Evde Parke Cilası Nasıl Yapılır?

Ürün - Proje Özellikleri

Zeminde bulunan ahşap özellikli parkeler zaman içerisinde yıpranır ve parke üstünde bulunan cila özelliğini yitirir. Parke cilasının ömrünü çeşitli bakımlar ile uzatabilirsiniz fakat kaçınılmaz son mutlaka cila uygulaması ihtiyacını beraberinde getirecektir. Parke üzerinde ki ufak çizikleri profesyonel bir parkeci firmasına yaptırabilir veya ekipmanların teminini sağlayarak sizler de evinizde gerçekleştirebilirsiniz. Peki; evde parke cilası nasıl yapılır?

 

Ahşap özelliği barındırmayan hiçbir zemin malzemesi ağaç kadar değerli olmayacaktır. Ahşap tamamen doğal olduğu için hem sağlıklı hem de daha uzun ömürlüdür. Bu özelliği ile de belirli periyotlarda bakım gerektirir ve bakım sonrası zeminde ki parke ilk günkü kadar yeni olacaktır.

 

Sistre cila işlemi 3 aşamadan oluşur, temizleme, zımpara uygulaması ve son olarak cilalama.

 

Parkelerin temizliğinde kesinlikle kimyasal ürünler kullanmayınız. Bizim firma olarak önerimiz parke temizliği için nemli bir bez yeterli olacaktır. Parke sistre cila işlemi öncesinde elektrikli süpürge ile zemin üzerinde ki tozları alabilir ve fırça yardımı ile de parke aralarında ki yerlere ulaşabilirsiniz.

 

Temizlik sonrası zımpara makinesi ile yüzeyin zımparalanması gerekir. Evde parke cilası yapmak için sistre makinesi satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Zımparalama işlemi sonrasında cila işlemine geçebilirsiniz. Destek almak için bize ulaşmaktan çekinmeyin.

 

Ancak Ladiksan olarak belirtelim ki, sistre cila işlemi oldukça uzun ve zahmetli bir iştir. Çok mecbur kalmadıkça profesyonel yardım almanız daha doğru olacaktır.